Karşıyaka Halı Yıkama

 Can Halı Yıkama Halı Fabrikası olarak 10 yıldır izmir’de hizmet vermekteyiz. Karşıyaka halı yıkama firmaları olarak kaliteli hizmeti en iyi şekilde sunmaktadır.  Karşıyaka’daki halı yıkamacılar arasında bu işi yapan en büyük firmayız. Tam otomatik makina ve ekipmanlarla makina halısı, el dokuma halıları, nepal, step,  yorgan ve battaniyeleriniz özenle yıkanmaktadır. koltuk yıkama hizmetide vermektedir.  İzmir Halı Yıkama Firmamız ayrıca yerinde koltuk yıkama, stor perde, zebra perde yıkama hizmetleride vermektedir. 

 Fabrikamıza gelen halılarınız halı cinslerine göre ayrılır ve uygun yıkama sistemi ile yıkanır. Halı yıkama aşamalarımız sırasıyla  şöyledir ; 

1 : TOZ ALMA AŞAMASI 

 Halılar fabrikamıza geldikten sonra cinslerine göre ayrılır ve yıkamaya girmeden önce son sistem toz alma makinaları ile tozları alınmaktadır. Bu işlem sırasında Halıların içerisindeki toz, kum, saç kılları ve tüylerden arındırılmış olur.

2 : DEZENFEKTE

 Halılarınız toz alma makinasından çıktıktan sonra Almanya dan getirtmiş olduğumuz dezenfekte ilaçları ile halıların içerisinde bulunan  mikroplardan arındırılmaktadır. Tamamen bitkisel olan bu ilaçlarımız hiç bir şekilde zaralı değildir.

3 : YIKAMA ÖNCESİ LEKELERE LOKAL İŞLEM

 Dezenfekte edilen halılar otomatik makinalarda yıkamaya girmeden önce halı üzerindeki çıkması zor olan lekelere özel ilaçlarla lokal işlem uygulanmaktadır.

4 : OTOMATİK YIKAMA İŞLEMİ

 Halılarınız bu aşamada son sistem bantlı halı yıkama makinalarından tek tek geçmektedir. Otomatik makinalarımız her halı cinsine göre üretilmiş olup halılara zarar vermeden hassas bir şekilde yıkama yapılmaktadır. makinanın içerisinde bulunan deterjan depoları halılara belirli iktarda bitkisel deterjanlar püskürterek bol su ile yıkamaktadır . her halının yıkaması ve durlanması sırasında halının büyüklüğü ve küçüklüğüne göre yaklaşık  ( 150 ile 400 litre ) su harcanmaktadır.

5 : HALI SIKMA ( SANTRİFÜJ ) AŞAMASI

 Halılar otomatik makinalarda yıkandıktan ve durlama yapıldıktan sonra ; rulo sıkma makinalarında sıkılmaktadır. Sıkma işlemi bittikten sonra halılar makinadan nemli bir şekilde çıkmaktadır. sıkma sırasında halılar hiçbir şekilde zarar ve deforme olmaz.

6 : KURUTMA 

 Halılar sıkma makinasından çıktıktan sonra fabrikamızın  asma alanlarına götürülerek havalandırmaya bırakılmaktadır.

7 : PAKETLEME

 Halılar kurutma alanlarından tek tek toplanarak kalite kontrol alanlarına götürülür. Burada halılar birkez daha kontrol edilerek izmir genelindeki şubelerimize gönderilmek üzere tek tek paketlenir.